portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Zielone - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zielone - sprawy osiedlowe » Forum » okna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

okna

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Saulee 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Pią Wrz 26, 2014 9:40
Posty: 91
Skąd: Gdańsk -Jasień

PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 17:14    Temat postu: Re: okna

AC z tego co pamiętam został poproszony o udostępnienie kontaktu do osoby z której oni będą korzystać przy wymianie okien w częściach wspólnych.
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 21:52    Temat postu: Re: okna

Aj to nie tak do końca z tym wietrzeniem interesu przez AC Smile. Na spokojnie. AC został poproszony od zarządów aby "opcjonalnie" znaleźli dla mieszkańców, którzy nie znają się na wymianie okien, a chcieli by mieć fachowca do przypilnowania wymiany. Tak naprawdę nikt z nas nie musi skorzystać z proponowanego fachowca. Można samemu przypilnować wymiany czy wszystko idzie zgodnie z zasadami Smile
Paulina7 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 27, 2013 19:18
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 11:38    Temat postu: Re: okna

Cześć,

Mam pytanie do osób, u których były wymieniane już okna. U mnie taka wymiana szykuje się w przyszłym tygodniu i zastanawiam się jak powinnam się do tej wymiany przygotować. A mianowicie czy zabezpieczaliście jakoś podłogę? Miejsca przy wymianie okien? Odsuwanie mebli itp.? Macie jakieś rady na co szczególnie zwrócić uwagę przy tej wymianie?

I czy jesteście zadowoleni? Prace przebiegały sprawnie? Wymiana odbyła się jednego dnia?

Będę ogromnie wdzięczna za każde info i rady Smile z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Paulina
lwitanow 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Maj 25, 2013 10:02
Posty: 11
Skąd: Gdańsk - Zielone

PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 11:10    Temat postu: Re: okna

Paulina7 napisał:

I czy jesteście zadowoleni? Prace przebiegały sprawnie? Wymiana odbyła się jednego dnia?

Będę ogromnie wdzięczna za każde info i rady Smile z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Paulina


Cześć,

Dołączam się do pytań Pauliny.
Jak wygląda demontaż i montaż rolet? Czy również zajmują się tym specjaliści od wymiany stolarki?
Co z zabudową kuchni w miejscach newralgicznych? Demontowaliście samodzielnie na czas wymiany okien czy również ekipa od okien?

Pozdrawiam,
Łukasz
Poliandra 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Kwi 05, 2012 12:43
Posty: 88
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 11:59    Temat postu: Re: okna

Właśnie wymieniają u mnie okna.
Najpierw weszła ekipa, która wszystko zabezpieczyła, a później monterzy, którzy wymienili okna. I faktycznie zmienili je w ciągu jednego dnia.
Dziś mieli od rana zalepiać dziury wokół, ale jeszcze się nikt nie pojawił.
Monter wczoraj powiedział, że wszystko potrwa 3 dni.
Z tego, co się dowiedziałam dzisiaj od Dekpolu całość czynności zajmie jednak trochę dłużej, bo około tygodnia, czego nikt wcześniej nie wspomniał. Ponoć to takie oczywiste, ale niestety nie jestem specjalistą od stolarki okiennej i uważam, że o takich sytuacjach należy normalnie informować, a nie kitować, że jeden dzień i koniec.
Brak informacji mnie po prostu rozwala.
Dodatkowo w weekend wyjeżdżam na urlop zostawiając rozpierduchę w domu.
Także życzę Wam cierpliwości Sad


lwitanow napisał:
Paulina7 napisał:

I czy jesteście zadowoleni? Prace przebiegały sprawnie? Wymiana odbyła się jednego dnia?

Będę ogromnie wdzięczna za każde info i rady Smile z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Paulina


Cześć,

Dołączam się do pytań Pauliny.
Jak wygląda demontaż i montaż rolet? Czy również zajmują się tym specjaliści od wymiany stolarki?
Co z zabudową kuchni w miejscach newralgicznych? Demontowaliście samodzielnie na czas wymiany okien czy również ekipa od okien?

Pozdrawiam,
Łukasz
lwitanow 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Maj 25, 2013 10:02
Posty: 11
Skąd: Gdańsk - Zielone

PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 14:05    Temat postu: Re: okna

Widzę że podejście Dekpolu do "byłych" klientów jest więc cały czas na marnym poziomie.

Poliandra, ile dni wcześniej dzwonili do Ciebie przed wymianą okien?
Poliandra 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Kwi 05, 2012 12:43
Posty: 88
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 14:15    Temat postu: Re: okna

lwitanow napisał:
Widzę że podejście Dekpolu do "byłych" klientów jest więc cały czas na marnym poziomie.

Poliandra, ile dni wcześniej dzwonili do Ciebie przed wymianą okien?


Dzwonili do mnie równy tydzień wcześniej. W sprawie terminu są elastyczni.
Ale to, w jakim tempie jest to ogarniane, to masakra.
Dziś mieli być o 10. Przyszli, rozłożyli folię i poszli. Zjawili się po 12 z czego ich praca rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem patrzenia się w dziury wokół okien :/
W takim tempie to wszystko będzie trwać wieki.
Oni nie zdają sobie sprawy chyba z tego, że ludzie PRACUJĄ, a nie siedzą całymi dniami czekając łaskawie, aż robotnik się rozkręci.
Nie mam zamiaru urlopu spędzać w domu pilnując pracowników.
Ehhhh... jestem mega zniesmaczona tą sytuacją.
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 14:38    Temat postu: Re: okna

Macie szczęście, że ekipa która teraz wymienia okna jest o niebo lepsza od tech co wcześniej to robili. Wcześniej była naprawdę rozpierducha w mieszkaniach. Teraz z tego co wiem przy demontażu nie używają szlifierki, wcześniej używali. Wcześniej wymieniali jedno okna przez cały dzień, teraz potrafią zrobić całe mieszkanie w jeden dzień Smile Pewnie można zrobić to lepiej, ale postęp zrobili kolosalny Smile
plplplpl 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Pon Mar 09, 2015 13:25
Posty: 26
Skąd: 3Miasto

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 20:56    Temat postu: Re: okna

Poliandra napisał:
lwitanow napisał:
Widzę że podejście Dekpolu do "byłych" klientów jest więc cały czas na marnym poziomie.

Poliandra, ile dni wcześniej dzwonili do Ciebie przed wymianą okien?


Dzwonili do mnie równy tydzień wcześniej. W sprawie terminu są elastyczni.
Ale to, w jakim tempie jest to ogarniane, to masakra.
Dziś mieli być o 10. Przyszli, rozłożyli folię i poszli. Zjawili się po 12 z czego ich praca rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem patrzenia się w dziury wokół okien :/
W takim tempie to wszystko będzie trwać wieki.
Oni nie zdają sobie sprawy chyba z tego, że ludzie PRACUJĄ, a nie siedzą całymi dniami czekając łaskawie, aż robotnik się rozkręci.
Nie mam zamiaru urlopu spędzać w domu pilnując pracowników.
Ehhhh... jestem mega zniesmaczona tą sytuacją.


A czego Ty oczekujesz ? Że co co zrobią wszystko w jeden dzień ? to nie są roboty, ciesz się, że w ogóle coś robią!
Ludzie szanujmy się !!!!
Poliandra 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Kwi 05, 2012 12:43
Posty: 88
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 11:44    Temat postu: Re: okna

plplplpl napisał:
Poliandra napisał:
lwitanow napisał:
Widzę że podejście Dekpolu do "byłych" klientów jest więc cały czas na marnym poziomie.

Poliandra, ile dni wcześniej dzwonili do Ciebie przed wymianą okien?


Dzwonili do mnie równy tydzień wcześniej. W sprawie terminu są elastyczni.
Ale to, w jakim tempie jest to ogarniane, to masakra.
Dziś mieli być o 10. Przyszli, rozłożyli folię i poszli. Zjawili się po 12 z czego ich praca rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem patrzenia się w dziury wokół okien :/
W takim tempie to wszystko będzie trwać wieki.
Oni nie zdają sobie sprawy chyba z tego, że ludzie PRACUJĄ, a nie siedzą całymi dniami czekając łaskawie, aż robotnik się rozkręci.
Nie mam zamiaru urlopu spędzać w domu pilnując pracowników.
Ehhhh... jestem mega zniesmaczona tą sytuacją.


A czego Ty oczekujesz ? Że co co zrobią wszystko w jeden dzień ? to nie są roboty, ciesz się, że w ogóle coś robią!
Ludzie szanujmy się !!!!


No sorki, ale ja nie oczekuję, że wszyscy będą znali się na moim zawodzie.
Tak, jak ja nie znam się i nie mam obowiązku znać się na stolarce okiennej.
Wystarczy informacja ile czasu potrzeba na zrobienie i jak będzie przeprowadzana logistycznie praca. A tu jest brak jakiejkolwiek komunikacji.
Najpierw mówią, że w jeden dzień, później że w trzy, a na końcu "przecież proszę pani, to wszystko trwa zazwyczaj tydzień".
Ja pracuję, mam dzieci i od prawie tygodnia rozpierduchę w domu.
Dopiero jak ich opierdzieliłam, to jakoś następnego dnia dało radę FAKTYCZNIE przysłać ekpię, a nie jednego człowieka, który przychodzi i wychodzi w poszukiwaniu drabiny, co zajmuje mu godzinę.
No i właśnie, dobrze napisane - SZANUJMY SIĘ!
Bo ja zawalam pracę, a ci ludzie mają zwyczajnie czaaaaaas i wszystko w d...
luneyy 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pon Kwi 04, 2016 23:54
Posty: 25
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 17:49    Temat postu: Re: okna

Jejku, ostro.

U mnie panowie dostali kawkę, było nawet całkiem miło i w 2 dni wszystko zrobione. Pewnie miałem więcej szczęścia Wink.
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 14:53    Temat postu: Re: okna

Chyba trzeba podsumować teraźniejszą wymianę okien.Dowiedziałem się, że dekpol na samym początku podszedł do sprawy w miarę rozsądnie, tzn. wymieniali ramy W RAZ ZE SKRZYDŁAMI. Niestety z biegiem czasu dekpol zaczął już wymieniać same ramy, a skrzydła okien pozostawiali STARE. Przypominam, że same skrzydła podczas inwentaryzacji NIE BYŁY sprawdzane pod względem wady, a tam też (wyrywkowo) stwierdziliśmy wadę fabryczną w postaci źle wywierconych otworów.Po za tym przypominam, że w skrzydłach są wadliwie zamontowane na dole zawiasy. Zawiasy te są źle spasowane co powoduje BRAK DOCISKU skrzydła okiennego do ramy. Takiego zawiasu nie można regulować, jedynym rozwiązaniem jest wymiana skrzydła na nowe. Okno z źle zamontowanym zawiasem może być mniej wygłuszone i bardziej będzie przepuszczać wiatr oraz wodę.
Dziś ekipa montażowa w jednym z mieszkań wymieniła ramy stwierdzając, że zostawiają tylko stare skrzydła. Właściciel poprosił dekpol aby sprawdzili również skrzydła, okazało się, że wszystkie skrzydła w mieszkaniu są do wymiany Shocked Shocked . Uczulam wszystkich sąsiadów aby zwrócili na to uwagę i zadbali o kompleksową naprawę swoich okien Smile
Przypominam, że dekpol pisał o pozostawieniu TYLKO SZYB, a nie skrzydeł z szybami.
ps. zdjęcia z prawidłowo obsadzonymi zawiasami są na stronie 2 w tym wątku.
Zeely91 
   

Forum Ekspert


Wiek: 32
Dołączył: Nie Sie 24, 2014 21:57
Posty: 492
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 15:20    Temat postu: Re: okna

Od siebie jeszcze dodam, że w ciągu kilku najbliższych dni na forum wewnętrznym postaram się opisać jak wygląda wymiana okien przez DekPol wraz ze zdjęciami mieszkania oraz okien by każdy wiedział czego może się spodziewać.
Zeely91 
   

Forum Ekspert


Wiek: 32
Dołączył: Nie Sie 24, 2014 21:57
Posty: 492
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lip 23, 2016 21:04    Temat postu: Re: okna

Dosyłam link dostępny dla sąsiadów z osiedla zielonego etap 1 do relacji z wymiany okien u mnie: http://zielone.jupe24.pl/forum/index.php?topic=45.0
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Pon Sie 29, 2016 19:11    Temat postu: Re: okna

Taka perełka wpadła mi w oczy. Coś dla tych którzy wahają się między wymianą, a naprawą okna.Okno na zdjęciu ma ok. 3 lat i dokładnie widać jak rdza zżarła dolny profil ramy. Metalowy profil wygląda jak "40sto letni skorodowany samochód". Wyobrazić sobie można co by było, gdyby takie okno było tylko naprawione, a nie wymienione Smile. Niestety szkody tego rodzaju widać tylko po wymontowaniu okna.
ps.oczywiście rama okienna pochodzi z naszego osiedla



20160825_124800_HDR.jpg

20160825_124800_HDR.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 11 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama