portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Zielone - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zielone - sprawy osiedlowe » Forum » okna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

okna

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
luneyy 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pon Kwi 04, 2016 23:54
Posty: 25
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 29, 2016 23:46    Temat postu: Re: okna

Robi... wrażenie. Masakra.
muhomoreq 
   

Zaglądajacy


Wiek: 49
Dołączył: Śro Mar 26, 2014 2:54
Posty: 21
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 30, 2016 10:00    Temat postu: Re: okna

No to ja dorzuce swoje 5 groszy, tyle wody wyleciało z na pozór suchego okna po demontażu


woda.jpg

woda.jpg


chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wto Sie 30, 2016 15:10    Temat postu: Re: okna

muhomoreq napisał:
No to ja dorzuce swoje 5 groszy, tyle wody wyleciało z na pozór suchego okna po demontażu

...i po to właśnie rok temu było zorganizowane zebranie w 8ce z pokazem zdjęć z projektora. Wtedy problem był mało widoczny i trzeba było jakoś sensownie uświadomić sąsiadom o skutkach wstawionych niby "suchych" okien Smile.
TaRuda 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Śro Wrz 18, 2013 14:10
Posty: 88
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 16:40    Temat postu: Re: okna

A tak z ciekawości spytam, czy ten burdel powstały po wymianie okien to panowie ładnie ogarniają, czy tak na odwal się? Właśnie obserwuję, jak kolejne fragmenty framug lecą mi do ogrodu (nikt nawet nie uprzedzał, że będzie się to działo i mogłabym tam oberwać takim odrzutem). W trawie już mam pełno styropianu i innych śmieciopodobnych tworów :<
Zeely91 
   

Forum Ekspert


Wiek: 32
Dołączył: Nie Sie 24, 2014 21:57
Posty: 492
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 18:57    Temat postu: Re: okna

W mieszkaniach po pracy sprzątają, jak z ogródkami to szczerze nie wiem jednak nie mogą bez Twojej zgody go zaśmiecać. Zwróć uwagę deweloperowi byś potem nie została z tym bałaganem.
MarMar85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 107
Dołączył: Nie Paź 02, 2016 12:29
Posty: 13
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 9:48    Temat postu: Re: okna

Dopóki nie zgłosisz nie posprzątają, tak samo na balkonach/parapetach po niżej pięter na których wykonują prace, na barierce pojawiło mi się sporo gródek od kleju po pracach na piętrze powyżej, ale dopóki nie zgłoszę tego nikt nie przyjdzie.
Swoją drogą te parę gródek to wolę sam wyczyścić, mniej czasu mi to zajmie jak zwoływanie kogoś z dekpolu, umawianie się na termin itp.
Nie wiem ile syfu jest u ciebie w ogródku, ale wyciąganie z trawy gródek betonu jest bardzo czasochłonne i w tym wypadku faktycznie zastanawiałbym się nad zgłoszeniem aby posprzątali.
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 17:11    Temat postu: Re: okna

Do sprzątania ogródka nie trzeba się umawiać za bardzo. Widziałem jak pracownik młody as chciał posprzątać ogródek sąsiadowi i przeskakując niefortunnie przez płot, zleciał głową w dół, a nogi mu zostały u góry na płocie. Krzyknął tylko ze nic mi nie jest i zabrał się do roboty Smile ..Ze śmiechu nie zdążyłem mu powiedzieć, że mam klucz do sąsiada, to bym go wpuścił na ogródek. Czyli czasami sami sprzątają Laughing
caffetime 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 16, 2008 7:33
Posty: 48
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 11:13    Temat postu: Re: okna

Ja miałam regularnie zaśmiecany ogródek od czerwca. Bez żadnego uprzedzenia zrzucany był z wyższych pięter gruz, spadały futryny dziurawiąc parapet (dobrze, że nie głowy...) Styropian fruwa do dziś na kopy. Znajdowaliśmy niebezpieczne, ukryte w trawie metalowe ścinki parapetów montowanych wyżej. Wielokrotnie zwracaliśmy się do Dekpolu o posprzątanie oraz zabezpieczenie wykonywanych prac. Sposób, w jaki one są przeprowadzane - bez zabezpieczeń - urąga wszelkim standardom. Rozmowa z Dekpolem - gorzej niż z upośledzonym... Generalnie czują się bezkarni i maja na to wylane. Chyba uznali mnie za tzw. trudnego klienta, bo jak mantrę słyszałam tylko potarzany zwrot "rozumiem" - to najbardziej prymitywna technika "obsługi upierdliwych klientów". Pracownicy pozabierali rzeczy z mojego ogródka ( nic cennego i wartościowego, ale moje) żeby obciążyć mocowane sąsiadom parapety. Poprosiłam o zwrot - bez odpowiedzi... Cieszy mnie bardzo, że ktoś zwrócił uwagę na dewastację osiedla w toku wykonywanych prac przy wymianie okien. Już myślałam, że mam jakąś obsesję, ze tak to widzę.... Przyjrzyjcie się temu - jak wyglądają chodniki, trawniki, klatki schodowe - przecież to nowe osiedle. Jestem pewna, że Dekpol to również oleje - taka jakość ich marki...
MarMar85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 107
Dołączył: Nie Paź 02, 2016 12:29
Posty: 13
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 12:27    Temat postu: Re: okna

Moja sugestia, zrobić zdjęcia w trakcie wykonywania prac i jak jakieś przedmioty będą leżeć na ziemi.
Wysłać zdjęcia do dekpolu (mailem) z informacją jak wyglądała praca danych pracowników, oraz przedstawiacie czas w jakim mają wykonać konkretne prace (w tym zabezpieczenia, posprzątanie ogródka itp.).
Jeżeli w ziemi będą jakieś metalowe przedmioty - możesz żądać wymiany ziemi jeżeli nie będzie możliwości całkowitego jej wyczyszczenia.
Do tego informacja iż w razie braku odpowiedzi zgłaszacie sprawy do UOKiK, PIPu i nadzoru budowlanego - odpowiednio w stosunku do zarzutu.
NP: spadające rzeczy, brak zabezpieczeń - BHP - odpowiada PIP - wystawia od razu mandat.
W momencie jak nie wykonają tego, faktycznie zgłaszamy do pierwszej instytucji.
Można też wezwać policję że uszkodzili ci parapet itp. - twoje mienie, dekpol widząc iż ktoś się z nimi nie p..., będzie zupełnie inaczej podchodził do tematu.
TaRuda 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Śro Wrz 18, 2013 14:10
Posty: 88
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 11, 2016 15:33    Temat postu: Re: okna

Ehh, zrobiłam zdjęcia i po wymianie okien u mnie pewnie będę ruszać temat. Nie po to dwa lata wydrapywałam cement i styropian z ziemi, żeby mi teraz znowu wszystko zasyfili.
green_house 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Paź 14, 2016 16:21
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Szadółki

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 10:30    Temat postu: Re: okna

caffetime napisał:
Cieszy mnie bardzo, że ktoś zwrócił uwagę na dewastację osiedla w toku wykonywanych prac przy wymianie okien. Już myślałam, że mam jakąś obsesję, ze tak to widzę.... Przyjrzyjcie się temu - jak wyglądają chodniki, trawniki, klatki schodowe - przecież to nowe osiedle. Jestem pewna, że Dekpol to również oleje - taka jakość ich marki...


Chyba wszyscy zdążyli zwrócić na to uwagę, bo syf jest wszędzie.... (nie wiem jak to jest w mieszkaniach, ponieważ u mnie okien nie wymieniają). Dlatego też wysłałam stosownego maila wraz ze zdjęciami syfu na klatkach oraz zniszczeń jakie ta pseudo ekipa remontowa robi koło miejsc parkingowych (lub na miejscach parkingowych) kiedy wjeżdżają na nie podnośnikami. Ile można czekać aż łaskawie zaczną po sobie sprzątać, im dłużej, tym więcej "zniszczeń". Proszę zobaczyć jak wyglądają klatki, windy, chodniki oraz ściany, na których widać uderzenia czymś twardym- odpryśnięta farba, białe plamy. Każdego dnia zostawiają po sobie coraz to większy syf. Klatki to każdy widzi na co dzień, natomiast teraz przesyłam zdjęcie zdewastowanej zieleni koło miejsca parkingowego. Bardzo żałuję, że pracuję w takich godzinach, że się mijam z tymi robotnikami, bo na pewno powiedziałabym co myślę o ich "pracy" i braku szacunku do cudzego mienia.



zdjtraw.jpeg

zdjtraw.jpeg


ziomus 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sty 02, 2016 19:26
Posty: 22
Skąd: gdańsk-jasień

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 16:00    Temat postu: Re: okna

Witam,
Zostały wymienione u nas okna i niestety w jednym pokoju okna skraplają się. Jest to na oknie który nie ma wywietrznika czy u was jest podobnie? Czy powinniśmy zgłosić reklamacje?
chilli7 
   

VIP


Dołączył: Pon Lip 01, 2013 10:19
Posty: 506
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 20:20    Temat postu: Re: okna

to że się skraplają to już nie wina okien. W mieszkaniu jest za dużo wody w powietrzu.
the_jazz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 23:25
Posty: 61
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 16:30    Temat postu: Re: okna

ziomus napisał:
Witam,
Zostały wymienione u nas okna i niestety w jednym pokoju okna skraplają się. Jest to na oknie który nie ma wywietrznika czy u was jest podobnie? Czy powinniśmy zgłosić reklamacje?

Kiedy przeprowadzona została u Was wymiana okien? Jaki to budynek?
Etap+I,+bud.+4
alexmuf 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Pią Lip 22, 2016 11:36
Posty: 13
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 20:47    Temat postu: Re: okna

green_house napisał:
caffetime napisał:
Cieszy mnie bardzo, że ktoś zwrócił uwagę na dewastację osiedla w toku wykonywanych prac przy wymianie okien. Już myślałam, że mam jakąś obsesję, ze tak to widzę.... Przyjrzyjcie się temu - jak wyglądają chodniki, trawniki, klatki schodowe - przecież to nowe osiedle. Jestem pewna, że Dekpol to również oleje - taka jakość ich marki...


Chyba wszyscy zdążyli zwrócić na to uwagę, bo syf jest wszędzie.... (nie wiem jak to jest w mieszkaniach, ponieważ u mnie okien nie wymieniają). Dlatego też wysłałam stosownego maila wraz ze zdjęciami syfu na klatkach oraz zniszczeń jakie ta pseudo ekipa remontowa robi koło miejsc parkingowych (lub na miejscach parkingowych) kiedy wjeżdżają na nie podnośnikami. Ile można czekać aż łaskawie zaczną po sobie sprzątać, im dłużej, tym więcej "zniszczeń". Proszę zobaczyć jak wyglądają klatki, windy, chodniki oraz ściany, na których widać uderzenia czymś twardym- odpryśnięta farba, białe plamy. Każdego dnia zostawiają po sobie coraz to większy syf. Klatki to każdy widzi na co dzień, natomiast teraz przesyłam zdjęcie zdewastowanej zieleni koło miejsca parkingowego. Bardzo żałuję, że pracuję w takich godzinach, że się mijam z tymi robotnikami, bo na pewno powiedziałabym co myślę o ich "pracy" i braku szacunku do cudzego mienia.



Zgłosiłam osobiście do Admin Complex, Wysłałam wiadomość do p. Agaty Sierocin, oraz w rozmmowie tel. z dyrektorem dekpol - Ale uważam, że każdy powinien pisać co mu się na osiedlu nie podoba! Bo oni to jaja czasem z nas chyba sobie robią...
Mieszkamy w domach a nie placu budowy!!!
Odpowiedz do tematu Strona 12 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama