portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Zielone - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zielone - sprawy osiedlowe » Forum » Psie odchody
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psie odchody

     Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    
Autor Wiadomość
ziomekZ 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 15, 2016 19:49
Posty: 2
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 19:59    Temat postu: Psie odchody

Witam,
mam zgłaszać na Straż? Otóż właścicielka dużego psa dzisiaj po jego załatwieniu się podeszła i wdeptała kupkę w śnieg między budynkami.
Potęgowska 6 - środkowa klatka. Mam zdjęcie psa - duży, jasnej maści. Mam zdjęcie.
Właścicielka zrekompensuje to - czy ma ochotę wydać 500 zł?
ziomekZ 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 15, 2016 19:49
Posty: 2
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 21:02    Temat postu: Re: Psie odchody

Nadmienię, że właścicielka jest BOGATA - paliła papierosy więc ma "lewe" pieniążki, dodatkowo stać ją chyba na mandaty skoro wszędzie informacje wiszą, że za nieposprzatanie trzeba zapłacic 500 zł.
Zrobiła to oczywiście w dzień, gdzie mieszkańcy mogli to zaobserwować.

Liczę, że właścielka przeczyta - moja propozycja jest następująca - Osoba zainteresowana weźmie pieniądze w wysokości min. 100 zł i zaniesie do biura Dekpol - powiedzmy do P. Martyny Sijki poproszę panią Martynę aby otrzymane pieniądze wpłaciła na jakieś konto charytatywne np. WOŚP. - w ramach ostrzeżenia dla innych i sprawę zakończymy...
Jednym słowem wstyd, że mieszkają u nas takie osoby które nie potrafią poszanować mieszkańców całego osiedla!
Zeely91 
   

Forum Ekspert


Wiek: 32
Dołączył: Nie Sie 24, 2014 21:57
Posty: 492
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 21:34    Temat postu: Re: Psie odchody

Te fora i fejsy osiedlowe mniej pożytku przynoszą niż powinny.
Bądźmy dla siebie wrogami w końcu tak lepiej dla naszego ego.
kuba20 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 23:56
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 0:01    Temat postu: Re: Psie odchody

Wszytko pięknie, że pani została nakryta na gorącym, ale trzeba trochę prawa znać i gadania o tym, że to grozi 500 zł niestety jest nieprawdą. Po pierwsze ustawa przewiduje karanie do 500 zł bo jest przewidziana za to grzywna, po drugie jedynie w miejscach publicznych, a teren osiedla takowym nie jest. Wspólnota może ustalić własny regulamin, ale jego egzekwowanie nie jest w gesti służb porządkowych. Reasumując nic nie da się na takich zwyrodnialców zrobić, sam mam psa i idę z nim na pole jak większość u nas osób robi.
Szeregowy 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Sob Gru 26, 2015 21:47
Posty: 36
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 1:09    Temat postu: Re: Psie odchody

Art. 431 § 1 k.c., stanowi, że „Kto chowa zwierzę albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy”.

Kupę na chodniku można za takową szkodę uznać, inne przepisy też można podciągnąć, do tego są przepisy o utrzymaniu porządku w mieście - przepisy lokalne, nic mi nie wiadomo aby było tam określenie "miejsce publiczne".


Wracając do tematu: jak widać po dobroci nic nie wskórasz, zgłoś sprawę do odpowiednich służb, zobaczymy czy faktycznie psy mogą srać gdzie popadnie na całym osiedlu.
kuba20 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 23:56
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 2:03    Temat postu: Re: Psie odchody

Ja jestem za aby to karać, ale dałeś art, a nie rozumiesz o co mi chodziło kc jest przy art co oznacza kodeks cywilny czyli powodzenia życzę do sądu z takim czymś biegać. No i ciekawi mnie jakie to są te odpowiednie służby, które mogą karać na terenie zamkniętego osiedla za wykroczenia porządkowe?
Szeregowy 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Sob Gru 26, 2015 21:47
Posty: 36
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 18:11    Temat postu: Re: Psie odchody

Jakbym chciał biegać po sądach to przeczytałbym cały kodeks i kilka art. znalazł które by pasowały do zaistniałej sytuacji.

"No i ciekawi mnie jakie to są te odpowiednie służby, które mogą karać na terenie zamkniętego osiedla za wykroczenia porządkowe?"
Policja/ straż miejska? Jeżeli nie wierzysz, zadzwoń do nich aby przyjechali powstawiać mandaty za złe parkowanie wszystkim którzy stają w miejscach do tego niewyznaczonych.
Osiedle obok nas "lawendowe wzgórza" - tam raz na tydzień/ 2 tygodnie mają takie zgłoszenia i śmiało wlepiają mandaty.
kuba20 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 23:56
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 22:52    Temat postu: Re: Psie odchody

Panie szanowny otóż myli się pan i to bardzo. Nie można nawet holować źle zaparkowanego samochodu na twoim miejscu gdyż jest on na terenie powtarzam zamkniętego osiedla co oznacza, iż nie jest to już miejsce publiczne i u nas wlepiają mandaty, ale przed bramą gdzie jest znak zakaz zatrzymywania się. No to proszę zadzwonić na służby z dolecową prośbą o ukaranie osoby ciekawe co powiedzą. Trzeba się znać na swoich prawach, a nie rzucać jakieś art i to jeszcze z cywilnego i do wszystkiego używać argumentu najlpiej wezwać policję.
kuba20 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 23:56
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 22:57    Temat postu: Re: Psie odchody

Co oczywiście nie zmienia faktu, iż takie zachowanie powinno być piętnowane i powinna istnieć możliwość karania takich osób choć dobra tzw "opierdolka" nie jest zła.
Zeely91 
   

Forum Ekspert


Wiek: 32
Dołączył: Nie Sie 24, 2014 21:57
Posty: 492
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 18, 2017 7:31    Temat postu: Re: Psie odchody

kuba20 napisał:
Panie szanowny otóż myli się pan i to bardzo. Nie można nawet holować źle zaparkowanego samochodu na twoim miejscu gdyż jest on na terenie powtarzam zamkniętego osiedla co oznacza, iż nie jest to już miejsce publiczne i u nas wlepiają mandaty, ale przed bramą gdzie jest znak zakaz zatrzymywania się. No to proszę zadzwonić na służby z dolecową prośbą o ukaranie osoby ciekawe co powiedzą. Trzeba się znać na swoich prawach, a nie rzucać jakieś art i to jeszcze z cywilnego i do wszystkiego używać argumentu najlpiej wezwać policję.


Dzwoniłem w tej kwestii kiedyś na SM i faktycznie odmówili interwencji ale nie z powodu osiedla zamkniętego, a z powodu złego oznakowania miejsca. Jeśli postawisz na swój koszt odpowiednie znaki wraz z tabliczką numerów rejestracyjnych swojego samochodu będą interweniować. Jeśli zaś ktoś parkuje niewłaściwie na terenie osiedla poza miejscami postojowymi, a za znakiem D-40 i przed znakiem D-41 to spokojnie wystawią mandaty chociaż zaczynają od upomnień. Tego typu interwencje miały już miejsce niejednokrotnie na etapie I.
Szeregowy 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Sob Gru 26, 2015 21:47
Posty: 36
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Śro Sty 18, 2017 19:31    Temat postu: Re: Psie odchody

"Nie można nawet holować źle zaparkowanego samochodu na twoim miejscu" - samochód jeżeli jest zaparkowany na miejscu postojowym to jest zaparkowany prawidłowo, niezależnie do kogo należy to miejsce, wyjątkiem jest sytuacja gdy w danym miejscu jest zakaz parkowania z dopiskiem nie dotyczy nr: XXX 0000.
W sumie Zeely opisał idealnie jak to wygląda w praktyce

"Trzeba się znać na swoich prawach, a nie rzucać jakieś art i to jeszcze z cywilnego i do wszystkiego używać argumentu najlepiej wezwać policję."
Coś mi się wydaje że na forum udziela się właścicielka pieska, 4 posty i wszystkie tylko w tym temacie, próbuje odwieść od zgłoszenia i udowadnia że każdy ma prawo "srać pod klatką" bo "to nie miejsce publiczne".

Załatw sprawę i zgłoś na policję, a ode mnie masz piwo za fatygę Wink
JaNosik7 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lis 07, 2016 19:45
Posty: 26
Skąd: Świat

PostWysłany: Śro Sty 18, 2017 21:14    Temat postu: Re: Psie odchody

Generalnie to trzeba piętnować zarówno sranie jak i parkowanie po krzakach czytaj byle gdzie ... I tylko jest jeden przemawiający argument, przez portwel, gadanie gówno daje wszak wkoło same cwaniactwo... co mi tu jakiś wsiok będzie pierdział do ucha...a jak stówka albo dwie wyleci z portfela to się pamięta.
Sasiad_zielone 
   

Forum Ekspert


Wiek: 36
Dołączył: Czw Lip 26, 2012 16:38
Posty: 432
Skąd: Gdansk-Zielone

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 20:45    Temat postu: Re: Psie odchody

ziomekZ napisał:
Witam,
mam zgłaszać na Straż? Otóż właścicielka dużego psa dzisiaj po jego załatwieniu się podeszła i wdeptała kupkę w śnieg między budynkami.
Potęgowska 6 - środkowa klatka. Mam zdjęcie psa - duży, jasnej maści. Mam zdjęcie.
Właścicielka zrekompensuje to - czy ma ochotę wydać 500 zł?



1000 PLN za profanacje języka POLSKIEGO!!
plplplpl 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Pon Mar 09, 2015 13:25
Posty: 26
Skąd: 3Miasto

PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 17:35    Temat postu: Re: Psie odchody

ziomekZ napisał:
Witam,
mam zgłaszać na Straż? Otóż właścicielka dużego psa dzisiaj po jego załatwieniu się podeszła i wdeptała kupkę w śnieg między budynkami.
Potęgowska 6 - środkowa klatka. Mam zdjęcie psa - duży, jasnej maści. Mam zdjęcie.
Właścicielka zrekompensuje to - czy ma ochotę wydać 500 zł?


A to w budynku Potęgowskiej 6 jest środkowa klatka? Shocked
Myślałem, że tam są dwie klatki..

Jeżeli chodzi o wyprowadzanie psa ... pozostawię to bez komentarza ....

CIAO Smile
Andreww 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Pią Gru 13, 2013 11:57
Posty: 637
Skąd: Gdańsk, Pomorskie

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 16:19    Temat postu: Re: Psie odchody

Widzę, że temat się rozłazi, więc go zamykam Smile
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama